Doprava nad 2500 Kč zdarma!

Obočí v hlavní roli!

Jak se měnily trendy ve tvaru, hustotě a barvě obočí za posledních 100 let?

Je jasné, že po dokonalém obočí prahly vždy všechny ženy. Ne vždy však bylo v kurzu přirozené obočí. Dříve ženy neměly k ruce tolik vychytávek na úpravu obočí, musely si vystačit s pinzetou a popřípadě tužkou.

Na počátku 20. století se za dokonalé považovalo velmi tenké a úzce klenuté obočí, které sahalo až téměř ke spánkům. Postupem času hrála hlavní roli pinzeta, kterou ženy vytrhaly téměř všechny chloupky a obočí dokreslovaly černou tužkou.

 

Foto: Profimedia.cz

 

Díky bohu ve 40. letech začal trend ,,tužkového obočí“ ustupovat a zaznamenaly jsme pomalý návrat k přirozenému obočí. V této době bylo obočí upravováno stále do úzkého tvaru pomocí pinzety, avšak od dokreslování tužkou se začalo ustupovat.

 

V 50. letech hrálo obočí hlavní roli. Nejen dokonale upravený tvar, ale hlavně výrazná barva. Blondýna či černovláska? Určitě tmavé výrazné obočí! Tohoto pravidla se držel i největší sex symbol tehdejší doby – Marylin Monroe.

Foto: Profimedia.cz

 

V 60. letech docházelo k pomalému návratu širšího obočí. Dnes je laminace obočí rozšířeným trendem v kosmetice, ale její průkopnicí byla Sophia Loren, která právě v 60. letech drobnými tahy tužkou upravovala obočí do požadovaného tvaru.

Foto: Profimedia.cz

 

 

S přicházející érou hippie se vracel přirozený look. Do tvaru či barvy obočí se v 70. letech příliš nezasahovalo. Tento trend pokračoval až do 80. let. V té době se zrodila popová ikona Madona, která dávala na odiv své husté a výrazné obočí.

 

Až 90. léta zasadily tvrdý úder přirozenému obočí. Tenká linka místo obočí byla zase ve hře. Jistě si každý vybaví ikonickou Pamelu Anderson, jejíž plakáty zdobily snad všechny chlapecké pokoje.

 

Foto: Profimedia.cz

 

Naštěstí tenké obočí se na výsluní nedrželo příliš dlouho a již na počátku nového milénia se obočí opět začalo vracet do plnějších a přirozenějších tvarů.

Po roce 2010 se díky modelce Carě Delevigne dostalo obočí do hlavní role. Každá žena chtěla opět své přirozené, husté obočí.

 

Foto: Profimedia.cz

 

Obočí dokáže významně změnit výraz tváře. Hon za přirozeným a hustým obočí způsobil vznik nových a nových kosmetických metod, které dokáží vykouzlit obočí na míru. Některé zákroky mohou být nevratné, doporučujeme se svěřit do rukou opravdového profíka.

Pokud se nechcete pouštět do větších úprav, ale vaše obočí není úplně ve formě (například díky dřívějšímu vytrhávání apod.) zkuste nejdříve růstové sérum na řasy o obočí FacEvolution hairPLUS. Sérum díky svému složení vyživuje kořínek a podporuje růst. Po několika týdnech se vám podaří dopěstovat hustší, popřípadě delší obočí. Jednoduchým štětečkem zacílíte přímo na místa, kde chcete obočí vylepšit.

1U4A9728 

Získejte slevu 10 % a dopravu zdarma s kódem OBOCI10.

www.skinso.cz