Doprava nad 2500 Kč zdarma!

Rozšířené póry? Co s nimi?

Co dělat, když vás trápí rozšířené póry?

Jemná pleť je ztělesněním krásy po tisíce let. Zdravá pleť je pružná, dobře hydratovaná a nemastná. Nevyvážená pleť je do značné míry spojena s rozšířenými póry. Větší póry vznikají tím, že je narušena regulace produkce tuku a mazu. Póry se ucpávají a vznikají na pokožce černé tečky.

 

Snímek obrazovky 2021-09-20 v 13.05.06

 

Jaké jsou hlavní příčiny rozšířených pórů?

 1. Geny. I kůže je výsledkem našich genů. A tak jsou lidé, kteří se zvětšenými póry bojují více než ostatní.
 2. Věk.  Stárnutí je krásný proces, protože jen díky tomu získáváme osobnost. A ta se projevuje i ve výrazu našich tváří. S přibývajícím věkem bohužel některé funkce pokožky klesají. Snižuje se pružnost, stejně jako schopnost regenerace buněk a schopnost buněk odstraňovat znečišťující látky.
 3. Slunce. Hodně slunce urychluje proces stárnutí a teplo může krátkodobě rozšiřovat póry.
 4. Sucho. Nízká vlhkost vzduchu a slabá hydratace pokožky přímo souvisí s rozšířenými póry, protože tuky a kožní maz se obtížněji rozkládají a zůstávají na povrchu pokožky.

Snímek obrazovky 2021-09-20 v 12.44.45

 

Rozšířené póry? Co teď?

Jsme bezmocní proti naší genetické dispozici a přirozenému procesu stárnutí. Ale něco přece jen dělat můžeme.

Co přesně tedy můžete udělat s rozšířenými póry, abychom měli rovnoměrnou a zdravou pleť?

 1. Cvičení a strava. Pravidelné cvičení vede k vylučování škodlivých látek a také celkově k dobré kondici těla a pokožky. Zdravá strava, která neobsahuje příliš tuku, usnadňuje tělu rozkládat znečišťující látky. Kdo jí příliš mnoho tuku, má sklon k mastnější pleti. A co je velmi důležité: hodně pijte! Bez vody nic nefunguje!
 2. Vyvarujte se nadměrného opalování. Pokud si chcete užívat slunce, ošetřete po opalování pokožku detoxikačními oleji, které dodají pokožce pružnost a živiny. Zdravě opálenou pleť vám zajistí ochranný a regenerační olej Shamanic detoxikační pleťový olej.
 3. Šetrné čistění pleti emulgačním olejem. Agresivní čištění na bázi vody vede k odmašťování pokožky a to má za následek, že pokožka bude tím více produkovat kožní maz. A vzniká tak vlastně začarovaný kruh. 
 4. Hloubkové čištění hliněnou maskou, zejména pro poškozenou pleť. Žádný tekutý čistící prostředek na světě není schopen proniknout do hlubších vrstev pokožky. A právě tam sedí mazové polštářky. Hliněná maska je schopna dostat se přesně do těchto vrstev a odstranit maz. Nejjemnější a hluboko účinná je Čistící amazonská jílová maska od firmy Shamanic.
 5. Peeling. Jemný peeling odstraňuje odumřelé buňky pokožky, které přispívají k ucpávání pórů. Čistící amazonská jílová maska slouží i k jemnému peelingu. Navlhčenými dlaněmi naneste masku na pleť a krouživými pohyby odstraníte odumřelé buňky. Poté opláchněte.
 6. Péče. Nyní přichází opravdu zasvěcený tip, o kterém spousta lidí neví. S mastnotou můžete doslova „bojovat“ olejem. Lehké oleje udržují pleť pružnou a vitální. Co je důležité: nepoužívejte mastné oleje, jako je ricinový nebo mandlový. A také žádné oleje, které neproniknou pokožkou, jako je často používaný jojobový olej. Blokují pocení a zhoršují kožní problémy. To platí zejména pro ty oleje, které obsahují silikony a minerální oleje. První dojem je dobrý, protože napětí pokožky se pocitově sníží. Ale cena je vysoká, protože tyto oleje úplně uzavřou pokožku a nedají se odbourat. Naopak tzv „kyselé oleje“ pomáhají zjemňovat póry. Protože obsahují ovocné kyseliny, stahují pokožku k sobě, aniž by ji uzavíraly. Obsahují fytosteroly a vitamíny, které udržují zdravou rovnováhu vody v pokožce. Vyzkoušejte například Shamanic vyhlazující pleťový olej.

Kyselé oleje jsou téměř vždy ovocné oleje. Velmi známý a účinný je např. olej z mučenky (Marcujá) nebo některé exotické oleje, jako je guanabana, kterou pro její účinek znají šamani už dlouho. 

Snímek obrazovky 2021-09-20 v 12.45.01

 

Zní to komplikovaně? Věda je možná komplikovaná, ale každodenní používání tří kosmetických pravidel je velmi jednoduché.

 1. Denní čištění, nejlépe produktem na bázi oleje.
 2. Týdně hliněná maska, zvláště pokud máte černé tečky.
 3. Denní péče lehkými ovocnými oleji.

Tímto způsobem můžete bojovat proti rozšířeným pórům a černým tečkám. A těšit se na zdravou a zářivou pleť!

Celou nabídku produktů značky Shamanic si můžete prohlédnout zde: https://www.skinso.cz/vyhledavani/?string=shamanic