Doprava nad 2500 Kč zdarma!

Péče o pleť budoucnosti - kosmetika bez vody

 

blobid0Novým mega trendem v péči o pleť je kosmetika bez vody. Díky přírodní a veganské péči o pleť, která je nyní už velmi oblíbená mezi spotřebiteli a profesionály, se nyní hodně ve světě mluví o výhodách bezvodé péče o pleť. Jaké je pozadí tohoto nového trendu a jaké jsou kvalitativní vlastnosti přírodní kosmetiky? Co je třeba vzít v úvahu a čím se vyznačuje dobrá péče o pleť bez vody?

 

 shamanic-olej-pece-o-plet-bez-vody 

 

Tři důvody, proč má přechod na bezvodou kosmetiku smysl:

1. Účinnost

Bezvodá péče je obvykle mnohem účinnější. Je to způsobeno dvěma důvody:

Koncentrace: voda je levné ředidlo. 50–95 % typického krému tvoří voda. To umožňuje výrobu levné kosmetiky. Koncentrace cenných olejů je naopak velmi nízká. Inzerované extrakty jsou téměř vždy obsaženy pouze v množství menším než jedno procento, protože jinak by destabilizovaly receptury a prodražily je.

Vlastnost vody: voda způsobuje bobtnání buněk. Účinné látky pronikají do pokožky ve výrazně menším množství a méně hluboko.

 

2. Vedlejší účinky přísad

KAŽDÝ pečující přípravek na vodní bázi obsahuje konzervační látky. I ten, který je inzerován jako bez konzervantů. Protože kde je voda, tam jsou i bakterie. A aby bylo možné produkt skladovat, je ze zákona vyžadován systém konzervace. Jakákoli konzervační látka zvyšuje alergický potenciál pokožky. Existují lepší a horší konzervanty, ale kosmetika na vodní bázi bez konzervantů není proveditelná. V krémech se navíc používají emulgátory, aby se olej a voda mohly spojit. Emulgátory vždy ovlivňují ochrannou vrstvu pokožky. Konkrétně narušení kožní bariéry znamená, že zejména škodlivé látky mohou snáze pronikat do hlubších vrstev pokožky. To může mimo jiné vyvolávat alergie. Dalšími přísadami do přípravků na vodní bázi jsou stabilizátory, zahušťovadla atd. Všechny tyto přísady zvyšují  potenciál kožních reakcí a jsou určeny pouze ke stabilizaci přípravků, nikoli ke zlepšení stavu pokožky.

 

3. Životní prostředí

V kosmetice se ročně vyplýtvají miliardy tun vody. Voda se odebírá ze země, transportuje se do přípravků a nakonec končí zpět v kanalizaci. Nepřímými vlivy je také vyšší CO2 stopa způsobená přepravou těžkých nákladů a téměř vždy vysoká spotřeba energie při výrobě. Protože každý krém se musí hodiny zahřívat a míchat, zatímco výroba prášků nebo olejů nevyžaduje téměř žádnou energii.

Snímek obrazovky 2022-05-26 v 10.39.02

Proč tedy vůbec existují pečující přípravky na vodní bázi a kdy mají smysl?

Hlavním důvodem vody v kosmetice je cena – voda je nejlevnější surovinou v kosmetice. Proto platí pravidlo, že péče bez vody je obvykle kvalitnější a účinnější než péče na vodní bázi. Existuje však několik výjimek: všechny produkty, jako jsou peelingy s ovocnými kyselinami, které vyžadují obzvláště nízkou hodnotu pH (stupeň kyselosti), aby byly účinné, vyžadují vodu. Existují také produkty, jejichž účinné látky fungují pouze ve vodním prostředí. Například samoopalovací krémy. Zpravidla se vyplatí poohlédnout se po bezvodých alternativách v kosmetice. Přestože jsou většinou o něco dražší, účinnost je výrazně vyšší. A s výrazně nižším rizikem nežádoucích účinků. Zároveň také cenným způsobem pomáháte životnímu prostředí.

 

Co je třeba vzít v úvahu při výběru bezvodé kosmetiky? Čím se vyznačuje dobrá kosmetika bez vody?

 

1. Vyplatí se. Vysoce kvalitní produkty nejsou snižovány levnými oleji, jako je sójový, kukuřičný, ricinový, slunečnicový atd. Vidíte to na obsahu složek – pokud jsou tyto suroviny uvedeny nahoře, pak jsou také převážně obsaženy v produktu. Sledujte složení.

2. Lehká textura. Bezvodé produkty jsou často lepkavé. To je způsobeno nevyzrálým složení a není to "typické" pro bezvodou kosmetiku. Nyní existují úžasně lehké oleje, které se výborně vstřebávají.

3. Ideálně veganské, přírodní, za studena lisované, nerafinované. Není potřeba živočišných extraktů – lanolin, včelí vosk, karmín lze snadno nahradit jinými přírodními a veganskými surovinami. Lisování za studena a zejména vyhýbání se rafinaci zajišťuje vyšší koncentraci účinných látek, protože teplo mnoho složek ničí a při rafinaci jsou přírodní oleje ošetřovány pH indikátory (zásaditost, kyselost).

 

Při pohledu na složení produktů SHAMANIC je ihned jasná jedna věc: neobsahují žádnou přidanou vodu. Proto obsahují 100% vysoce účinné složky a žádné další plnivo, jako je voda. Z tohoto důvodu jsou všechny produkty SHAMANIC vysoce účinné a nabízejí intenzivní péči. Pečují o pokožku a pomáhají chránit životní prostředí.

 

"Oleje vysušují pokožku"

 

Na závěr bychom rádi vyvrátili mýtus, který na trhu po léta šíří syntetický průmysl, že čisté oleje by pokožku vysušovaly. To není pravda, protože oleje se nemísí s vodou, takže samy o sobě nemohou vodu z těla vytáhnout. Každý kuchyňský olej plave na vodě a nejinak je tomu i u kosmetických olejů.

Do krémů se naopak přidávají emulgátory, které dokážou velmi dobře odstranit vodu a tuky z pokožky. Přidané zvlhčovače, jako je glycerin, mají často dlouhodobě vysušující účinek, protože odstraňují vodu z hlubokých vrstev pokožky. Pocit "krásné" pleti klame. Podobně jako syntetické silikony tyto látky snižují napětí pokožky, které je vnímáno jako příjemné. Ve skutečnosti však tyto „triky“ vedou ke zvýšené závislosti na kosmetických přípravcích a v žádném případě nepomáhají pokožce zlepšit hladinu vlhkost.

 Snímek obrazovky 2022-05-26 v 11.06.18

 

 

Závěr

Každý, kdo přejde na bezvodou péči nebo ji postupně začlení do své vlastní pečující rutiny, se vyhne nevzhledným vedlejším účinkům, které mohou způsobit konzervanty a emulgátory, a také zesílí účinnost péče.

 

V naší nabídce najdete širokou škálu pleťových olejů, a určitě vyberete ten pravý  pro vaši pleť! Celý sortiment si můžete prohlédnout zde

 

www.skinso.cz

 

★ ★ ★ 100% spokojenost zákazníků ★ ★ ★ 100% účinnost ★ ★ ★ 100% potvrzené reference ★ ★ ★ 100% spokojenost zákazníků ★ ★ ★ 100% účinnost ★ ★ ★ 100% potvrzené reference ★ ★ ★ 100% spokojenost zákazníků ★ ★ ★ 100% účinnost ★ ★ ★ 100% potvrzené reference
Skutečné výsledky
opravdoví lidé
loading..
 
 
Nakupovat podle kategorie
loading..
Vyzkoušeno a otestováno vámi
100% záruka výsledků
loading..
 
 
Produkty od skinso.cz
otestovaly a doporučují:
doporucuji-1 doporucuji-2
Blog
loading..